„Múlt, jelen, jövő a tűzoltásban” – irodalmi és gyermekrajz-kiállítás

Tizenharmadik alkalommal rendeztük meg idén alsó és felső tagozatos diákok számára a Katasztrófavédelem Központi Múzeumában a „Ne égess!” című rajz- és irodalmi pályázatot. A különböző kategóriákban – rajz, irodalom, kisplasztika – közel ezer alkotás érkezett az ország minden pontjáról és a határon túlról is.

A meghirdetett versenynek most különleges aktualitást adott egy fontos jubileum: 2020-ban 150 éves fennállását ünnepli a magyar tűzoltóság. A pályázat mottója is ehhez kapcsolódott: „Múlt, jelen, jövő a tűzoltásban”. A cél az volt, hogy a fiatalok, szabadon engedve a fantáziájukat, a lehető legegyedibb módon mutassák meg képességeiket, ügyességüket, ábrázolják elképzeléseiket, gondolataikat a tűzoltás történelméről, jövőjéről. A rajzkategóriában ceruza- és filcrajzok, festett képek, montázsok, különböző térbeli alkotások is érkeztek; az irodalmi kategóriában pedig versek, történetek adták fel a leckét a zsűrinek.

A jutalmazott művekből most virtuális tárlat keretében mutatunk be néhány alkotást. A képek megtekintéséhez kattintson lent a Galériára!

Emmert Olivér, 2. osztály, Mohács, Park utcai Általános Iskola, alsó tagozat, I. díj, felkészítő tanár: Bosnyák Mihály

Az irodalmi kategória díjazottjai:

1. Csernák Dorina, a szolnoki Szentgyörgyi Albert Általános Iskola 6. osztályos tanulója [PDF] Felkészítő: Marik Tamásné

2. Tóth Eszter, a jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola 6. osztályos tanulója; Felkészítő: Csirke Mária

3. Drozsnyik Anna, a tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola 6. osztályos tanulója. Felkészítő: Suhajda Endréné Molnár Erika

3. Kovács Petra, a Dobozi Általános Iskola 6. osztályos tanulója [PDF] Felkészítő: Futakiné Debreczeni Ilona