A Ne égess! 13. rajz- és irodalmi pályázatunk végeredménye

2020. február 18. 13:25

A 13. Ne égess! pályázatunkra ezúttal a különböző kategóriákban – alsós-felsős rajz, irodalom – majd ezer alkotás érkezett az ország minden szegletéből

Minden pályázónak köszönjük a részvételt!

A zsűri ezúttal is csak hosszas töprengés után tudott dönteni, mert rendkívül sok kiváló alkotás közül kellett kiválasztania a legjobbakat. Igazán nagyon örülünk, hogy mennyi tehetséges, alkotni vágyó gyermek vesz részt évről-évre pályázatunkon.

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is kiállítást építünk a győztes, a jutalmazott alkotásokból, melyeket kiegészítünk a díjat nem nyert, de amúgy kiváló alkotásokkal. Ezek március végéig lesznek megtekinthetőek múzeumunk Nagytermében.

Minden évben hangsúlyozzuk, azok se veszítsék kedvüket, akik most nem kerültek be a legjobbak közé, próbálkozzanak újra és újra, mert sokszor valóban csak egy hajszál választhatta el őket a győzelemtől. Erre biztat benneteket a pályázatokat elbíráló zsűri is.

Tavaly irodalom kategóriában a beérkezett pályázatok igen alacsony színvonala miatt sajnos nem tudtunk díjat kiosztani, idén viszont ebben a kategóriában is ünnepelhetünk nyerteseket.

A győzteseket, helyezetteket és díjazottakat - akiknek névsorát alább közöljük -, már értesítettük az ünnepélyes eredményhirdetés időpontjáról.

A beérkezett pályaműveket sajnos nem áll módunkban visszaküldeni! Aki szeretné visszakapni, emlékként megőrizni alkotását, annak- előre egyeztetett időpontban - lehetőséget biztosítunk arra, hogy a raktárunkban őrzött rajzok közül kikeresse munkáját.

A 13. NE ÉGESS! RAJZ- ÉS IRODALMI PÁLYÁZAT VÉGEREDMÉNYE

RAJZ

ALSÓ TAGOZAT

1. Emmert Olivér                           Mohács, Park Utcai Ált. Iskola 2. o.

2.  Fülöp Levente                           Sándorfalva, Alapfokú Művészeti Iskola, 4. o.

3.   Karel Lilien                               Oroszlány, HÉBÉ Alapfokú Műv. Iskola, 4. o.

3.   Boros Dávid                             Nagymegyer, Szlovákia MC Manóház, 3. o.

Jutalmazottak

Takács Luca                                     Kisvárda, Teichmann Vilmos Ált. Iskola, 4. o.

Nagy Krisztián                                 Sándorfalva, Pallavicini Sándor Ált. Iskola, 4. o.

Kollár Zsombor                                Budapest, XX. ker. Ady Endre Általános Iskola, 2. o.

FELSŐ TAGOZAT

1. Grűnfeld Ádám                             Szombathely, Váci Mihály Ált. Iskola, 6. o.

2. Bene Bernadett                             Szászbereki, Kolping Katolikus Ált. Iskola, 6. o.

3. Kreinbacher Elena                         Szombathely, Váci Mihály Ált. Iskola, 7. o.

3. Bodor Vivien                                Kecskemét, II. Rákóczi Ferenc Ált. Iskola, 6. o.

Jutalmazottak

Szakács Vanda                                  Szombathely, Váci Mihály Ált. Iskola, 6. o

Stier A. Lúcia                                    Gyarmat, Kossuth Lajos Ált. Iskola, 7. o.

Balgovics Kitti                                  Budapest, X. ker. Fekete István Ált. Iskola, 7. o.

SZOBOR KÜLÖNDÍJ

Vasvári Zsolt                                     Kiskőrös, Sz-ó-l-a-m Alapfokú Művészeti Isk., 5. o.

KÜLÖNDÍJ

Hajas Zoltán                                      Balatonfüred, Fekete István Ált. Iskola EGYMI, 2. o.

Horváth Eszter                                   Balatonfüred, Fekete István Ált. Iskola EGYMI, 2. o.

Salamon Richárd                                Balatonfüred, Fekete István Ált. Iskola EGYMI, 5. o.

Visegrádi Dominika                            Balatonfüred, Fekete István Ált. Iskola EGYMI, 6. o.

Hazuga Márk                                    Balatonfüred, Fekete István Ált. Iskola EGYMI, 6. o.

IRODALOM

1. Csernák Dorina                             Szolnok, Szentgyörgyi Albert Ált. Iskola, 6. o.

2. Tóth Eszter                                   Jászberény, Nagyboldogasszony Kat. Ált. Isk., 6. o.

3. Drozsnyik Anna                            Tállya, Zempléni Árpád Ált. Iskola, 6. o.

3. Kovács Petra                                Doboz, Dobozi Ált. Iskola, 6. o.

TŰZOLTÓK DÍJA

Turcsán Bertold                               Kiskőrös, Sz-ó-l-a-m Alapfokú Művészeti Iskola, 2. o.

Zöldági Cintia                                  Kiskőrös, Sz-ó-l-a-m Alapfokú Művészeti Iskola, 2. o.

Bakács Bettina  Elisabeta                  Kiskőrös, Sz-ó-l-a-m Alapfokú Művészeti Iskola, 4. o.

Flaisz Dóra                                       Kiskőrös, Sz-ó-l-a-m Alapfokú Művészeti Isk., 4 . o.

FELKÉSZÍTŐK

Bosnyák Mihály

Csirke Mária

Eichardt János

Futakiné Debreczeni Ilona

Gyáfrás-Szabó Mónika

Hajdúné Babos Katalin

Jakabné Nagy Hortenzia

Juhász Magdolna

Krasterits Erika

Kovács Erika

Marik Tamásné

Nagy Anikó

Németh Szilvia

Pestiné Csábi Andrea

Suhajda Endréné Molnár Erika

Szentgyörgyi Erika

Török Zsuzsanna

Vashegyiné Gyüre Erika

Vörös Lívia

Gratulálunk a győzteseknek, helyezetteknek és a felkészítő tanároknak!

Tekintse meg virtuális kiállításunkat a díjazott alkotásokból!