Hírek aloldal fejlécképe

Múzeum hírek

Felavatták a Fiumei Úti Nemzeti Sírkertben a Nemzeti Tűzoltó Emlékhelyet 2022. május 10.

Május 7-én, szombat délelőtt avatták fel a Fiumei Úti Sírkert Nemzeti Emlékhelyen a Nemzeti Tűzoltó Emlékhelyet.

Köszöntő a Tűzoltónap alkalmából 2022. május 03.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatójának köszöntője a Tűzoltónap alkalmából.

100 éve hunyt el Gróf Széchenyi Ödön 2022. március 24.

A Tűzpasa a Magyar és a Török Tűzoltóság megteremtője

Álmok álmodói 2.0 – Világraszóló magyarok, magyar találmányok 2022. február 15.

A fenti címmel nyílt nagyszabású tudománytörténeti kiállítás a Millenárison, ahol magyar mérnökök világhírű munkái tekinthetők meg, melyeket az emberiség fejlődésének szolgálatába állítottak.

150 éves a Bajai Tűzoltóság 2022. január 21.

A bajai tűzoltóság fennállásának 150. évfordulója alkalmából, egy egész éves rendezvénysorozat vette kezdetét január 18-án egy kiállításmegnyitóval Baján, a Bácskai Kultúrpalotában.

Szabó András oklevél 2021. november 30.

Belügyi Tudományos Tanács 2021. november 26-án tartotta meg a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozathoz kapcsolódó záró ülését,

Elmarad a „Ne égess!” rajz- és irodalmi pályázat 2021. november 25.

Ebben az évben a múzeum épületének felújítási munkálatai valamint a járványhelyzet miatt nem tudjuk meghirdetni a pályázatot.

Lánglovagok ismertetik majd a tűzoltó tárlatot 2021. november 11.

Ki ismerné jobban a tűzoltáshoz használandó szaktechnikai eszközöket, mint maguk a tűzoltók?

Gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk 2021. november 03.

Gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk meg a Fiumei úti sírkertben örök nyugalomra helyezett tűzoltókról.

2021. október 05 - 08. között Balatonföldváron ülésezik a Nemzetközi Tűzoltó Szövetség 2021. október 08.

Tizenöt ország nyolcvannégy szakemberének részvételével a héten tartja meg idei ülését a CTIF (Nemzetközi Tűzoltó Szövetség) Történeti, Dokumentációs és Múzeumi Bizottsága Balatonföldváron, a Hotel Jogarban.

Új kiállítóhely Hosszúperesztegen 2021. szeptember 13.

Tűzoltástörténeti kiállítóhely nyílt Hosszúperesztegen. Az avatáson múzeumunk is részt vett.

Elhunyt Horváth Nándor – Nándi bácsi 2021. augusztus 25.

Horváth Nándor nyugállományú tűzoltó főtörzszászlós, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Tűzoltási és Szolgálati Osztály volt fényképésze, 2021. július 24-én, életének 95. évében elhunyt – kaptuk a szomorú hírt. Gyászol a fővárosi tűzoltóság, és gyászol a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma is.