Hírek aloldal fejlécképe

Múzeum hírek

Hazatért az „Életmentő készület” 2022. szeptember 19.

Sajtótájékoztató Sopronban, Kőszeghi-Mártony Károly szülőházában

Látogatás a Lengyel Tűzoltó Múzeumban 2022. június 03.

A Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatója Dr. Berki Imre, mł. bryg. mgr Rafał Jureczko, a Centralnego Muzeum Pożarnictwa igazgatójának meghívására két napos szakmai látogatást tett a Lengyel Központi Tűzoltó Múzeumban.

Új igazgató a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ élén 2022. május 31.

Ünnepélyes állománygyűlés keretében iktatták be május 30-án a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ új igazgatóját. A tanintézetet június elsejétől az eddigi oktatási igazgatóhelyettes, Müller Róbert tűzoltó ezredes vezeti.

Felavatták a Fiumei Úti Nemzeti Sírkertben a Nemzeti Tűzoltó Emlékhelyet 2022. május 10.

Május 7-én, szombat délelőtt avatták fel a Fiumei Úti Sírkert Nemzeti Emlékhelyen a Nemzeti Tűzoltó Emlékhelyet.

Köszöntő a Tűzoltónap alkalmából 2022. május 03.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatójának köszöntője a Tűzoltónap alkalmából.

100 éve hunyt el Gróf Széchenyi Ödön 2022. március 24.

A Tűzpasa a Magyar és a Török Tűzoltóság megteremtője

Álmok álmodói 2.0 – Világraszóló magyarok, magyar találmányok 2022. február 15.

A fenti címmel nyílt nagyszabású tudománytörténeti kiállítás a Millenárison, ahol magyar mérnökök világhírű munkái tekinthetők meg, melyeket az emberiség fejlődésének szolgálatába állítottak.

150 éves a Bajai Tűzoltóság 2022. január 21.

A bajai tűzoltóság fennállásának 150. évfordulója alkalmából, egy egész éves rendezvénysorozat vette kezdetét január 18-án egy kiállításmegnyitóval Baján, a Bácskai Kultúrpalotában.

Szabó András oklevél 2021. november 30.

Belügyi Tudományos Tanács 2021. november 26-án tartotta meg a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozathoz kapcsolódó záró ülését,

Elmarad a „Ne égess!” rajz- és irodalmi pályázat 2021. november 25.

Ebben az évben a múzeum épületének felújítási munkálatai valamint a járványhelyzet miatt nem tudjuk meghirdetni a pályázatot.

Lánglovagok ismertetik majd a tűzoltó tárlatot 2021. november 11.

Ki ismerné jobban a tűzoltáshoz használandó szaktechnikai eszközöket, mint maguk a tűzoltók?

Gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk 2021. november 03.

Gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk meg a Fiumei úti sírkertben örök nyugalomra helyezett tűzoltókról.