Hírek aloldal fejlécképe

Múzeum hírek

2021. október 05 - 08. között Balatonföldváron ülésezik a Nemzetközi Tűzoltó Szövetség 2021. október 08.

Tizenöt ország nyolcvannégy szakemberének részvételével a héten tartja meg idei ülését a CTIF (Nemzetközi Tűzoltó Szövetség) Történeti, Dokumentációs és Múzeumi Bizottsága Balatonföldváron, a Hotel Jogarban.

Új kiállítóhely Hosszúperesztegen 2021. szeptember 13.

Tűzoltástörténeti kiállítóhely nyílt Hosszúperesztegen. Az avatáson múzeumunk is részt vett.

Elhunyt Horváth Nándor – Nándi bácsi 2021. augusztus 25.

Horváth Nándor nyugállományú tűzoltó főtörzszászlós, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Tűzoltási és Szolgálati Osztály volt fényképésze, 2021. július 24-én, életének 95. évében elhunyt – kaptuk a szomorú hírt. Gyászol a fővárosi tűzoltóság, és gyászol a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma is.

Épületfelújítás miatti zárvatartás 2021. augusztus 06.

Tájékoztatjuk tisztelt látogatóinkat, hogy a múzeum épületfelújítás, illetve energetikai korszerűsítés miatt előreláthatólag 2022. december 31-ig zárva tart.

Díjátadás Keszthelyen 2021. május 21.

Különdíjat nyert egy keszthelyi diák a 14. „Ne égess!” pályázaton

Köszöntő a Tűzoltónap alkalmából 2021. május 04.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatójának köszöntője a Tűzoltónap alkalmából.

CTIF múzeumi minősítést nyert a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma 2021. március 02.

Február 26-án online ülésezett a CTIF Tűzoltóságok és CTIF Történeti, Múzeumi és Dokumentációs Bizottsága. A virtuális találkozóba tizennyolc ország képviselői kapcsolódtak be, a testület három új tagot is köszöntött.

Meghosszabbított zárva tartás 2021. február 26.

Múzeumunk a járványhelyzetre tekintettel határozatlan időre meghosszabbítja zárva tartását.

A 14. NE ÉGESS! RAJZ- ÉS IRODALOM PÁLYÁZAT NYERTESEI 2021. február 25.

A 14. Ne égess! pályázatunkra ezúttal a különböző kategóriákban – alsós-felsős rajz, irodalom – a járvány ellenére is 1264 alkotás érkezett az ország minden részéből, sőt ezúttal is voltak határon túli jelentkezőink. Nagyon szépen köszönjük munkátokat!

Meghosszabbított zárva tartás 2021. január 28.

Múzeumunk a járványhelyzetre tekintettel 2021. március1-jéig meghosszabbítja zárva tartását.

Meghosszabbított zárva tartás 2021. január 08.

Múzeumunk a járványhelyzetre tekintettel 2021. február 1-jéig meghosszabbítja zárva tartását.