Hírek aloldal fejlécképe

Múzeum hírek

Török csoport látogatása 2024. július 15.

Török diákokból álló csoport látogatta meg múzeumunkat, akik a játékos tárlatvezetés után a Gróf Széchenyi Ödön Emlékkertben rózsát is ültettek.

Éjszaka a múzeumban... 2024. június 28.

2024. június 22-én sikeresen lezajlott a Múzeumok Éjszakája intézményünkben. Rövid összefoglalónk itt olvasható.

Új Szakosztály a Múzeumban 2024. június 24.

Megalakult a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma Magángyűjtői és Szakmatörténeti Kutatói Szakosztálya

Exkluzív tárlat a múzeumban 2024. június 24.

A Múzeumok Éjszakája rendezvényhez kapcsolódóan ma megnyílt a Magyar Tűzoltók Művészeti Kiállítása a Katasztrófavédelem Központi Múzeumában, Budapesten.

Múzeumok Éjszakája 2024 2024. június 19.

Egy éjszaka, amikor a csend helyét programok és nyüzsgés veszi át...Egy éjszaka, amikor a múzeum megtelik élettel... Egy éjszaka, amikor kicsit mindenki tűzoltó lehet...

Álláspályázat 2024. június 17.

A Katasztrófavédelem Központi Múzeuma álláspályázatot hirdet kiállítástechnikus munkakörre

Nyitott szertárkapuk a Katasztrófavédelem Központi Múzeumában, avagy gyereknap a Múzeumban 2024. május 29.

Az országos gyereknap keretén belül a tűzoltóságok nyitott szertárkapukkal várták a családokat. A X. kerületben a programot Iszlai Mariann tűzoltó alezredes, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság humánszolgálat-vezetője, valamint Dr. Berki Imre a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma igazgatója nyitotta meg.

Tűzoltótárlat a bonyhádi művelődési központban 2024. május 09.

Május 17-ig tekinthető meg a bonyhádi önkéntes tűzoltók által berendezett tárlat Bonyhádon, a Vörösmarty Mihály Művelődési Központ kiállítótermében.

Gróf Széchenyi Ödönre emlékeztek 2024. március 19.

A Katasztrófavédelem Központi Múzeuma adott otthont a Gróf Széchenyi Ödön konferenciának.

MPVSZ ülés a múzeumban 2024. március 07.

2024. március 6-án múzeumunk adott otthont a Magyar Polgári Védelmi Szövetség ünnepi elnökségi ülésének, melyet a polgári védelem világnapja (március 1.) alkalmából rendeztek.

Megújult a múzeumpedagógiai programunk 2024. január 29.

Élményközpontú, játékos tárlatvezetés a Katasztrófavédelem Központi Múzeumában

Katasztrófavédelmi gyűjtemények vezetői találkoztak 2023. november 17.

Szakmai konferencia keretében gyűltek össze a katasztrófavédelmi tematikájú múzeumok, gyűjtemények fenntartói