Hírek aloldal fejlécképe

Múzeum hírek

Pályázati felhívás 2021. december 20.

Katasztrófavédelem Központi Múzeuma igazgató munkakör betöltésére

Szabó András oklevél 2021. november 30.

Belügyi Tudományos Tanács 2021. november 26-án tartotta meg a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozathoz kapcsolódó záró ülését,

Elmarad a „Ne égess!” rajz- és irodalmi pályázat 2021. november 25.

Ebben az évben a múzeum épületének felújítási munkálatai valamint a járványhelyzet miatt nem tudjuk meghirdetni a pályázatot.

Lánglovagok ismertetik majd a tűzoltó tárlatot 2021. november 11.

Ki ismerné jobban a tűzoltáshoz használandó szaktechnikai eszközöket, mint maguk a tűzoltók?

Gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk 2021. november 03.

Gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk meg a Fiumei úti sírkertben örök nyugalomra helyezett tűzoltókról.

2021. október 05 - 08. között Balatonföldváron ülésezik a Nemzetközi Tűzoltó Szövetség 2021. október 08.

Tizenöt ország nyolcvannégy szakemberének részvételével a héten tartja meg idei ülését a CTIF (Nemzetközi Tűzoltó Szövetség) Történeti, Dokumentációs és Múzeumi Bizottsága Balatonföldváron, a Hotel Jogarban.

Új kiállítóhely Hosszúperesztegen 2021. szeptember 13.

Tűzoltástörténeti kiállítóhely nyílt Hosszúperesztegen. Az avatáson múzeumunk is részt vett.

Elhunyt Horváth Nándor – Nándi bácsi 2021. augusztus 25.

Horváth Nándor nyugállományú tűzoltó főtörzszászlós, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Tűzoltási és Szolgálati Osztály volt fényképésze, 2021. július 24-én, életének 95. évében elhunyt – kaptuk a szomorú hírt. Gyászol a fővárosi tűzoltóság, és gyászol a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma is.

Épületfelújítás miatti zárvatartás 2021. augusztus 06.

Tájékoztatjuk tisztelt látogatóinkat, hogy a múzeum épületfelújítás, illetve energetikai korszerűsítés miatt előreláthatólag 2022. december 31-ig zárva tart.

Díjátadás Keszthelyen 2021. május 21.

Különdíjat nyert egy keszthelyi diák a 14. „Ne égess!” pályázaton

Köszöntő a Tűzoltónap alkalmából 2021. május 04.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatójának köszöntője a Tűzoltónap alkalmából.