Gróf Széchenyi Ödön élete és munkássága

A Katasztrófavédelem Központi Múzeumának kiállítása a magyar tűzoltás-történet kiemelkedő alakjának, Gróf Széchenyi Ödönnek (1839-1922) állít emléket. Gróf Széchenyi István másodszülött fia művelt, sokoldalú, széles látókörű fiatalemberként élénk érdeklődést mutatott kora gazdasági és technikai újdonságai iránt, amelyek közül néhányat megpróbált hazai környezetben is meghonosítani. Neki köszönhetjük például a budavári siklót, de legsikeresebb hazafias vállalkozása mégis a szervezett fővárosi tűzoltóság felállítása volt 1870-ben. Szakmai tudásával nemzetközi elismerést szerzett, hiszen 1874-ben meghívást kapott a török szultántól, hogy szervezze meg Konstantinápoly tűzoltóságát is. A néhány évesnek indult törökországi tartózkodás végül élete végéig, 1922-ig tartott, és mint köztiszteletben álló pasa a török fővárosban fejezte be pályafutását.

Ezt a színes és gazdag életutat mutatja be kiállításunk képekkel gazdagon illusztrált tablókon keresztül, a családi háttértől és a korai évektől kezdve, tűzoltói hivatásának fontos állomásain át a konstantinápolyi évekig bezárólag.

Gróf Széchenyi Ödön élete és munkássága

A Katasztrófavédelem Központi Múzeumának kiállítása