Új darabbal gazdagodott egyenruha-gyűjteményünk

2023. november 16. 13:00

Dr. Héra Attila ny. tűo. vezérőrnagy adománya a múzeum számára

Múzeumunk a tűzoltóság történetének minden korszakából gyűjti a tűzoltóemlékeket, ezen belül a legénységi, valamint a különféle rendfokozatú tiszti egyenruhadarabokat, kiegészítőket és sapkákat.

Dr. Héra Attila
Dr. Berki Imre múzeumigazgató átveszi Dr. Héra Attilától a felajánlott egyenruhát

Múlt pénteken Dr. Héra Attila ny. tűo. vezérőrnagynál, a BM Tűzoltóság korábbi országos parancsnokánál jártunk, aki – számos emléktárgy kíséretében – múzeumunknak adományozta vezérőrnagyi társasági egyenruháját. Az adományozó az elmúlt több mint 40 évben több esetben ajánlott már fel tárgyakat – köztük egy korábbi tábornoki egyenruháját –, amelyek főként általános történeti tárgyi, illetve numizmatikai gyűjteményünket gazdagították. A mostani szerzemények is becses darabjai lesznek gyűjteményünknek. A felajánlott tárgyakat ez úton is köszönjük Dr. Héra Attilának.

sapka
zubbony