Vándorkiállításunk megnyílt Miskolcon

2020. március 03. 09:42

A katasztrófavédelem idén ünnepli a hivatásos tűzoltóság 150 évvel ezelőtti megalakulását. A Fővárosban 1870. február 1-jén adták az első szolgálatot a hivatásos egységek. A jubileumi emlékév előtt tisztelegve országos vándorkiállítás indult útjára, melynek első állomása Miskolc, ahol 147 éve működik hivatásos tűzoltóság.

A Katasztrófavédelem Központi Múzeumának 150 éves a Magyar Tűzoltóság című vándorkiállítását dr. Berki Imre múzeumigazgató nyitotta meg hétfőn délután a Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola aulájában. A húsz tablóból álló kiállítás a szervezett tűzoltás kezdeteitől az egységes katasztrófavédelmi rendszer kialakításáig nyújt betekintést a tűzoltó történelembe, melynek fő állomásait, kiemelkedő káreseteit és a fejlődés mérföldköveit életképek mutatják be. Lipták Attila tűzoltó dandártábornok, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója a tűzoltó hivatás egykori és mai megbecsültségére mutatott rá, valamint a technikai eszközök fejlődése és az adott korok kihívásai között vont párhuzamot. A rövid történeti áttekintés végén az önzetlenül és alázattal szolgáló elődök munkáját helyezte a középpontba, hiszen ők voltak azok, akik ebben a százötven évben kitaposták a hatékony tűzvédelem útját.

A kiállítás a mai naptól március 06-án (péntek) 1000 óráig tekinthető meg.

Fotó: Dojcsák Dávid c. tű. szds.

Cikk forrása: Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság