Bevetés 2019

2019. május 13. 13:29

2019. május 8-án közszolgálati és rendvédelmi nap a Csodák Palotájában

Bevetés 2019

2019. május 8-án hagyományindító szándékkal, nagy sikerrel rendezték meg a Bevetés 2019 – címet viselő közszolgálati és rendvédelmi napot a Csodák Palotájában.

Az eseményhez a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma is csatalakozott. Vendégeink szűnni nem akaró kíváncsisággal fogadták a tűzvédelem történetét bemutató molinóinkat és Kovács Sándor régi, kézi tűzoltó készülék gyűjteményéből összeállított kiállítását. A vállalkozó szellemű gyerekek és felnőttek a színes labirintus útvesztőiben juttathatták el a tűzoltó fecskendőt az égő erdőhöz, illetve életkoruknak megfelelő feladatsorok segítségével tesztelhették vagy bővíthették alapvető tűzvédelmi tudásukat. Dr. Berki Imre múzeumigazgató pedig nagyszerű előadás keretében mutatta be múzeumunk történetét a téma iránt érdeklődő fiataloknak.

A közel 500 látogató játszva és szórakozva ismerhette meg a közszolgálati és rendvédelmi szervek összetett és felelősségteljes munkáját.

A Csodák Palotája által készült képes beszámolót az alábbi link tartalmazza: